Blog

Blog IWSP

Caroline Gilby

Původně vystudovala biologii. Tuto kariéru opustila poté, co zvítězila v soutěži Decanter-Macallan Malt Whisky Taster of the Year Award. Titul Master of Wine získala v roce 1992. Specializuje se na vína střední a východní Evropy, je nezávislou publicistkou a konzultantkou. Přispívá například do sborníků The Oxford Companion to Wine a World Atlas of Wine a podílí se na knize Hugh Johnson’Pocket Wine Book.

Přejít na blog
Blog IWSP

Lenka Sedláčková

Je čerstvá držitelka titulu Master of Wine. Již šestnáct let žije ve Velké Británii, kde pracuje jako marketingová manažerka u renomovaného britského dovozce Fields, Morris and Verdin (část Berry Bros & Rudd). Ve volném čase píše Lenka spolu s dalšími dvěma autorkami blog The WineMonkeys a pravidelně se účastní jako členka poroty na vinařských soutěžích.

Přejít na blog
Blog IWSP

Romana Echensperger

Je řadu let hlavní sommelierkou ve vyhlášených restauracích Německa a Španělska. Od roku 2011 působí jako samostatná konzultantka a školitelka. V roce 2015 získala titul Master of Wine. Pravidelně publikuje články z oblasti vinařství v německých a holandských časopisech a vede workshopy pod hlavičkou Německého vinařského institutu.

Přejít na blog
Blog IWSP

Luca Gardini

Je sommelier světové úrovně, degustátor, spisovatel, poradce, spolumajitel restaurace Casa di Mare a ambasador Made in Italy. Již v patnácti letech absolvoval první sommelierský kurz na Associazione Italia Sommelier a v roce 1996 se stal jejím členem. Získal mnoho ocenění, ve 22 letech získal titul Top sommelier Itálie, 2009 Sommelier Evropy a 2010 Sommelier světa. Podporuje italská vína, vinařství a export Made in Italy. Vydal knihu Codice Gardini, přispívá na svém blogu Gardini Notes, do magazínu CHI nebo Ristorazione Italiana a má sloupek v Gazzetta dello Sport. Jeho aktuální novinkou je vinařský průvodce Corriere della Sera.

Přejít na blog
Blog IWSP

Raimonds Tomsons

Raimonds Tomsons pochází z Lotyšska. Pracoval pro několik špičkových restaurací v hlavním městě Riga, kde stále vylepšoval své sommelierské dovednosti. Od roku 2007–2015 se umístil třikrát jako Best Sommelier in Latvia, Best Sommelier of the Baltics. V roce 2016 byl 7. Best Sommelier of the world a dokončil studium WSET Diploma na rakouské vinařské akademii v Rustu. Letos získal titul Best Sommelier of the Europe and Africa. V současné době působí jako člen komory lotyšské asociace sommelierů, porotcuje v Latvia’s Wine of the Year a je majitelem společnosti Raimonds Tomsons Wine Consulting.

Přejít na blog