IWSP DUBEN 2016 S BOHATOU ÚČASTÍ DOMÁCÍCH I ZAHRANIČNÍCH VINAŘŮ ÚSPĚŠNĚ ZAKONČENA

Mezinárodní B2B prezentace vína International Wine Show Prague, která se konala 28. dubna 2016, představila návštěvníkům 70 vystavovatelů, producentů vína a distributorů z domova a zahraničí hledající své nové obchodní partnery. 600 návštěvníků z řad odborné veřejnosti se mohlo soustředit na vína od skupiny vinařů z vybraných oblastí jako Châteauneuf-du-Pape nebo Conegliano Valdobbiadene Prosecco, ale také na jednotlivé vinaře z nejrůznějších vinařských zemí – Rakouska, Německa, Francie, Slovinska, Itálie, Španělska, České republiky, Maďarska, Portugalska, Srbska, Ázerbajdžánu, Bosny a Herzegoviny, atp.

Důležitým milníkem bylo začlenění IWSP na seznam akcí podporovaných Vinařským fondem ČR. Tímto se akce ještě více přiblížila domácím vinařům a nabídla jim atraktivní podmínky pro účasti.

IWSP se podařilo do Prahy přivézt jednoho z nejlepších odborníků na víno, pana Serge Dubse, který vedl všechny doprovodné Masterclass. Přední francouzský sommelier Serge Dubs dosáhl během své kariéry všech ocenění, kterých může špičkový sommelier dosáhnout. Kromě řady významných lokálních ocenění získal v roce 1983 titul nejlepšího sommeliera Francie, roku 1988 se stal mistrem Evropy a jeho kariéra vyvrcholila o rok později titulem mistra světa sommelierů.

Všechny tři konané doprovodné akce - Masterclass Prosecco DOCG, Masterclass Châteauneuf-du-Pape a Masterclass slovinských vín - vyvolaly velký zájem mezi návštěvníky IWSP. Prezentaci italských šumivých vín uvedla zástupkyně konsorcia Tutela del Vino Conegliano Valdobbiadene Prosecco paní Giulia Pussini. Federaci vín z Châteauneuf-du-Pape zastupovala paní Béatrice Mialon a speciálním hostem prezentace slovinských vín byl ministr zemědělství Slovinska Dejan Židan za doprovodu velvyslance Leona Marca.

I těmito prezentacemi potvrdila IWSP pozici lídra na trhu v oblasti obchodu s vínem a již nyní se plánuje další velmi zajímavé obchodní setkání na podzim 2016.

Partneři veletrhu 28.4.2016:

Vittel, Perrier, Illy Café, Vinařský fond ČR, Fédération des syndicats de producteurs de Châteauneuf-du-Pape, Consorzio Tutela del Vino Conegliano Valdobbiadene Prosecco, sdružení moravských vinařů Moravin, Velvyslanectví Slovinska v Praze, agentura Ideazione, časopis Víno&Styl, časopis Svět OBCHODU, noviny Svět HORECA, časopis Beverage&Gastronomy.