REKORDNÍ ÚČAST NA 20. IWSP

Jarní veletrh, který se konal 29. května 2018 v pražském hotelu Hilton, oslavil svou 20. edicí 10 let působení na českém trhu, ale také rekordní účast!

Přes 750 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, prodeje vína a obchodu, s vysokým podílem distributorů zavítalo na 20. IWSP. Návštěvníci mohli degustovat vína od 70 vystavovatelů z celkem 13 zemí. Nejvíce producentů představila Itálie z 9 vinařských regionů, dále také Španělsko, Maďarsko, Portugalsko, Chile, Izrael, Francie nebo Řecko.

Dominantní přehlídku Rieslingu nabídlo Rakousko a Německo. IWSP ve spolupráci s německou platformou pro mladé vinaře do 35ti let Generation Riesling prezentovalo 8 vinařství, jejichž vína byla součástí degustace doprovodného programu masterclass pod vedením speciálního hosta, pana Raimondse Tomsonse z Lotyšska, loňského vítěze The Best Sommelier of Europe and Africa.

Druhá masterclass VDP. Die Prädikatsweingüter pod vedením pana Michala Bardela z Krakova, ambasadora VDP nejstarší německé vinařské asociace, uvedla Riesling a Pinot ze Saska, Pfalzu, Rheinhessen a Mosely.

Početnou část tvořila tuzemská produkce a distribuce tichých a šumivých vín, ale také vína sousedního Slovenska.

Děkujeme vystavovatelům a návštěvníkům za skvělou atmosféru – vaše přízeň a pozitivní reakce nás velmi těší a motivují k přípravám podzimního 21. IWSP, které se koná 23. října 2018!

Partneři 20. veletrhu IWSP 29. 5. 2018:

Vittel, Perrier, Illy Café, Vinařský fond ČR, Moravín, Finespa, Víno&Styl, Beverage&Gastronomy, Deuteches Weininstitut, Generation Riesling a Asociácia Somelierov Slovenskej republiky.

  •  
  •